De sâmbătă, 1 iulie, giurgiuvenii se vor putea bucura din nou de programul de mișcare în aer liber “Sănătate prin mișcare”.
Acțiunea a fost demarată de Primaria Giurgiu, Centrul Cultural “Ion Vinea” și BodyClub Casanova anul trecut, din iulie până în septembrie, în fiecare sâmbătă dimineață în Parcul Alei, și va continua și în 2017, tot în fiecare sâmbătă, însă în Parcul Mihai Viteazul, de la ora 19.00.
“Găsește-ți mișcarea, gândește diferit!” este sloganul sub care anul acesta locuitorii orașului sunt invitați să se alăture instructorilor Modoran Daniel, Marius Marcu și Petronela Rose la porția de energie prin mișcare.
Prin această acțiune se dorește promovarea în rândul tinerilor și persoanelor mai în vârstă deopotrivă a mișcării și activităților sportive în aer liber, spre buna funcționare a organismului.
Ultima modificare: 30.06.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu