STADIUL LUCRĂRILOR DE MODERNIZARE A ȘOSELEI ALEXANDRIEI

Lucrările de modernizare a infrastructurii șoselei Alexandriei, constând în refacerea trotuarelor, crearea de parcări, crearea unei piste pentru bicicliști și amenajarea spațiilor verzi, au avansat cu 160 de metri pe partea dreaptă, mai exact de la km 0,580 la km 0,740.

Acest tronson este complet finalizat, cu trotuare, parcări, pista pentru bicicliști și spații verzi, și se continuă cu încă un tronson de 160 m, tot pe partea dreaptă. Pe acest segment, de la km 0,740, la km 0,900, s-au început săpăturile și s-a pus pernă de balast.

Lucrările de modernizare a șoselei Alexandriei au fost reluate de municipalitate în urmă cu o lună, de la km 0,580 – partea dreaptă. Pe partea stângă lucrările au rămas la km 0,795. După finalizarea tronsonului început pe partea dreaptă, se va trece la partea stângă, având în vedere că se lucrează succesiv pe tronsoane de câte 100 de metri stânga-dreapta.

Ultima modificare: 10.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul COMISIA PENTRU ANALIZAREA CONTESTAȚIILOR LA LISTA DE PRIORITĂȚI PENTRU LOCUINȚE SOCIALE SE VA ÎNTRUNI JOI