PROGRAMUL MANIFESTĂRILOR DEDICATE “ZILEI INTERNAŢIONALE A COPILULUI – 1 IUNIE 2017”

Ziua de 1 Iunie va aduce și anul acesta multă bucurie în inimile copiilor, grație programului variat de activități pregătit pentru ei de municipalitate. Concursuri sportive, spectacole coregrafice, teatre pentru copii, ateliere de face-painting, concert de muzică ușoară și bineînțeles parcul de joacă și distracție, cu tobogane gonflabile, castele, clovni, arlechini etc., toate acestea îi așteaptă pe copii giurgiuveni de ziua lor.

Startul manifestărilor îl va da nelipsitul Marș al bucuriei, începând cu ora 9.30, pe traseul Primărie – Str. Mircea cel Bătrân. De la ora 10.00, în Parcul Alei, la Complexul Sportiv Marin Anastasovici și la Școala Gimnazială nr. 5 vor avea loc concursurile sportive, iar pe strada Mircea cel Bărân se vor desfășura restul activităților.

Ultima modificare: 26.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MESAJUL PRIMARULUI NICOLAE BARBU DE ÎNALȚAREA DOMNULUI ȘI ZIUA EROILOR