FESTIVALUL NAȚIONAL DE MUZICĂ CORALĂ “LUMINĂ DIN LUMINĂ”, AJUNS LA CEA DE-A VIII-A EDIȚIE

Primăvara Culturală Giurgiuveană vine duminică, 14 mai, cu încă un eveniment muzical, de data aceasta de factură religioasă. Ajuns la cea de-a VIII-a ediție, Festivalul Național de Muzică Corală Religioasă Interconfesională “Lumină din lumină” se va desfășura și anul acesta la Ateneul „Nicolae Bălănescu”, începând cu ora 17.00.

Festivalul este organizat de Consiliul Județean prin Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Giurgiu, și Primăria Municipiului Giurgiu, prin Centrul Cultural “Ion Vinea”.

Vor fi prezente coruri religioase atât din România (Giurgiu, București, Călărași, Ploiești,), cât și din Bulgaria (Ruse, Sofia).

Intrarea la eveniment este liberă.

Ultima modificare: 12.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PROIECTE IMPORTANTE PENTRU MUNICIPIU, ÎN ȘEDINȚA EXTRAORDINARĂ DE MÂINE