EXPOZIȚII ȘI SPECTACOL FOLCLORIC ORGANIZAT CU OCAZIA EVENIMENTULUI “NOAPTEA MUZEELOR”

Muzeul Județean “Teohari Antonescu” a organizat în data de 18 mai vernisajul expoziției intitulat “Evoluția speciei umane ilustrat prin portrete și fosile”. Această expoziție deschide oficial seria activităților dedicate evenimentului “Noaptea muzeelor”, ce este organizat în fiecare an la nivel național.

Expoziția va putea fi vizitată și în data de 20 mai, în intervalul orar 18:00 – 24:00 intrarea fiind liberă. Evenimentul de sâmbătă va fi deschis de un spectacol folcloric, începând cu ora 18:00, în foișorul din Parcul Alei, oferit de Centrul Cultural “Ion Vinea” și Centrul Județean de Conservare și Promovare.

Giurgiuvenii mai pot vizita în cadrul muzeului o altă expoziție temporară denumită “Expoziția de Pictură Crăiasa II” semnată de Petra Șerbănescu Tănase, fiind inclusă și expoziția de artă plastică “Când pietrele prind viață„ a doamnei doctor Simona Deliu.

Ultima modificare: 18.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul PROIECT TRANSFRONTALIER PENTRU VALORIFICAREA ZONEI ADIACENTE CETĂȚII GIURGIU