SPRIJIN PENTRU PROIECTE DE CONȘTIENTIZARE PRIVIND GESTIONAREA DEȘEURILOR

Administrația Fondului pentru Mediu (AFM) are în pregătire un nou program de finanțare ce vizează educația și conștientizarea publicului privind gestionarea deșeurilor. Programul este adresat organizatiilor neguvernamentale, unităților administrativ-teritoriale, inclusiv subdiviziunilor administrativ-teritoriale ale acestora și unităților și instituțiilor de învățământ.

Cuantumul finanțării acordate este de maximum 100% din valoarea totala eligibilă a proiectului, nefiind exclusă posibilitatea susținerii de către solicitant a unei contribuții proprii la proiect. Suma maximă care poate fi solicitată și acordată este de 450.000 lei pentru fiecare proiect.

Unitățile de învățământ din municipiu au fost informate de municipalitate cu privire la posibilitatea accesării de fonduri pentru proiectele de mediu prin intermediul acestui program.

Ultima modificare: 12.04.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul LUCRĂRI ÎN CONTINUARE, PE ȘOSEAUA ALEXANDRIEI