LUCRĂRI ÎN CONTINUARE, PE ȘOSEAUA ALEXANDRIEI

Lucrările de modernizare a șoselei Alexandriei au fost reluate de municipalitate, după câteva luni de întrerupere în perioada iernii.
Astfel, de luni, 3 aprilie, echipele de muncitori continuă cu execuția trotuarelor, crearea de spații verzi, parcări și piste pentru bicicliști. La fel ca anul trecut, se lucrează succesiv pe tronsoane de câte 100 de metri stânga-dreapta. În acest moment, se lucrează pe partea dreaptă a șoselei, de la Drumul Plopilor până la km 0,795, cât este partea stângă, după care se va continua cu tronsoane de câte 100 de metri stânga-dreapta.
Modernizarea șoselei Alexandriei este un proiect cu finanțare multianuală demarat de municipalitate în anul 2015 și vizează refacerea trotuarelor, crearea de spații verzi, parcări și piste pentru bicicliști pe tronsonul cuprins între strada Ramadan și Drumul Stăneștiului (ieșirea din oraș).

Ultima modificare: 10.04.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul COLEGIUL “ION MAIORESCU” ESTE CÂȘTIGĂTORUL CELEI DE-A ȘASEA EDIȚII A CONCURSULUI “CINE ȘTIE CÂȘTIGĂ”