URĂRI ȘI GÂNDURI BUNE PENTRU VECINII BULGARI CU OCAZIA ZILEI NAȚIONALE A BULGARIEI – 3 MARTIE

Astăzi, 3 Martie, este Ziua Națională a Bulgariei, deosebit prilej pentru primarul Nicolae Barbu de a adresa oficialităților de la Ruse și cetățenilor bulgari, felicitări și cele mai frumoase gânduri de prietenie, sănătate și prosperitate.

“Mă folosesc de acest prilej aniversar deosebit de important și pentru poporul român pentru a vă asigura de sincerele sentimente de respect și prețuire pentru poporul alături de care am construit de-a lungul deceniilor o legătură trainică de colaborare și cooperare”, a precizat în corespondența oficială, primarul Barbu.

La nivel local, Ruse și Giurgiu se constituie într-o Euroregiune puternică, model pe malul Dunării, astfel că ziua fraților bulgari de la Ruse este motiv de bucurie și în orașul românesc de la celălalt capăt al Podului Prieteniei. Astfel, felicitări oficiale a primit și conducerea Asociatiei Euroregiunii Ruse-Giurgiu, respectiv directorul executiv, Lili Ganceva.

La multi ani, Bulgaria!
La multi ani, poporului bulgar și vecinilor de la Ruse!

Ultima modificare: 03.03.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MÂINE ARE LOC ȘEDINȚA ORDINARĂ A CONSILIULUI LOCAL