EXPOZIȚIE DE PICTURĂ ȘI ARTĂ DECORATIVĂ LA MUZEUL JUDEȚEAN TEOHARI ANTONESCU

Weekend-ul aceasta giurgiuvenii iubitori de artă sunt invitați să ia parte la un eveniment cultural deosebit. Este vorba despre Expoziția de pictură și artă decorativă “Crăiasa II” și “Când pietrele prind viață”, semnată de pictor-artist plastic Petra Șerbănescu Tănase și invitata sa, Simona Deliu.

Vernisajul expoziției va avea loc duminică, 19 martie, începând cu ora 11.30, la Muzeul Județean “Teohari Antonescu”.

Evenimentul este organizat de Uniunea Artiștilor Plastici Sucursala Giurgiu, în colaborare cu Centrul Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Giurgiu, Centrul Cultural “Ion Vinea” și Muzeul Județean “Teohari Antonescu”.

Ultima modificare: 17.03.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul CONSILIERII LOCALI VOR VOTA MÂINE APROBAREA AUTORITĂȚII URBANE ȘI DEPUNEREA UNUI PROIECT EUROPEAN