Primarul Nicolae Barbu a anunțat într-o conferință de presă faptul că de la 1 ianuarie toți elevii din municipiu vor beneficia de gratuitate la transportul în comun, acest lucru fiind condiționat de prezența la ore de minim 80%.
În prezent, 3174 de elevi ai instituțiilor de învățământ din municipiu au depus cereri pentru eliberarea unui card pentru transportul public în comun, toate fiind deja predate titularilor.
Ultima modificare: 15.02.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu