TABELUL CENTRALIZATOR AL ELEVILOR BENEFICIARI DE TRANSPORT GRATUIT, ACTUALIZAT ȘI TRANSMIS LA OPERATORUL DE TRANSPORT

Numărul elevilor înscriși pentru emiterea cardurilor de transport public gratuit în municipiu a ajuns la 2946. Celor 16 unități școlare înscrise până la data de 2 februarie li s-a adăugat Liceul Tehnologic cu un total de 10 elevi care îndeplinesc condițiile prevăzute în HCL nr. 409/2016. Tabelul nominal actualizat a fost transmis de Primărie operatorului de transport municipal în vederea editării cardurilor. Pentru cei care nu și-au depus încă cererea, dar întrunesc cerințele HCL 409/2016, lista înscrierilor rămâne deschisă.

Până când cardurile vor fi emise, toți elevii din cele 17 unități școlare pot circula gratuit cu mijloacele de transport în comun, pe baza carnetului de elev (valabil și avizat de unitatea de învățământ). Decizia a fost luată de conducerea Primăriei împreună cu operatorul local de transport public începând cu data de 3 februarie.

Ultima modificare: 07.02.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul MAI MULȚI BANI PENTRU ÎNSOȚITORII PERSOANELOR CU DIZABILITĂȚI