ÎNTÂLNIRE INTERACTIVĂ A MEMBRILOR AMR SUD-MUNTENIA PE TEMA ACHIZIȚIILOR

Giurgiu va găzdui săptămâna viitoare o întâlnire între specialiștii în achiziții publice din municipiile membre ale Sucursalei AMR Sud-Muntenia și președintele Agenţiei Naţionale pentru Achiziţii Publice, Bogdan Pușcaș. Scopul acestei întâlniri este de a identifica soluţii comune la problemele întâmpinate în aplicarea Legii nr. 98/2016 privind achiziţiile publice și a Legii nr. 100/2016 privind concesiunile de lucrări şi concesiunile de servicii, dar și a legislației secundare și terțiare.

Evenimentul de consultare se va desfășura în sala de sedinte a Consiliului Local, joi, 9 martie, începând cu ora 10.00. Din partea Asociației Municipiilor din România vor participa, alături de primari și specialiștii în achiziții publice ai sucursalei AMR Sud-Muntenia, primarul Nicolae Barbu, în calitate de presedinte AMR Sud-Muntenia, primarul municipiului Pitesti, Cornel Ionica – vicepresedinte AMR Sud-Muntenia și Constantin Mitache – Director General AMR.

Ultima modificare: 28.02.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul ASTĂZI ÎNCEPE FESTIVALUL PRIMĂVERII!