POLIȚIȘTII DE LA LOCALĂ AU REDAT FAMILIEI O FEMEIE RĂTĂCITĂ ȘI DEZORIENTATĂ

Ieri după-amiază, în timp ce se aflau în misiune, în jurul orei orele 1730, polițistul local Mușat Remus și echipa de intervenție au observat în curtea instituției o bătrână care părea dezorientată, pe care au invitat-o în sediul D.P.L.

În timp ce a primit un ceai cald și s-a încălzit, bătrâna a fost întrebată de polițiștii locali despre data nașterii, numele și adresa la care locuiește.

Verificările în baza de date au condus la domiciliul femeii și au fost aflate datele personale ale bătrânei care se pare că s-a rătăcit. Echipa de intervenție a fost trimisă imediat la adresa respectivă, din municipiu, pentru a verifica dacă are pe cineva din familie, acolo unde a fost găsită nora care a declarat verbal că bătrâna suferă de alzhaimer. Aceasta i-a insoțit pe polițiști la sediul D.P.L. Giurgiu pentru a o lua pe bătrâna rătăcită și dezorientată acasă.

Ultima modificare: 31.01.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul REABILITARE TERMICĂ A BLOCURILOR PENTRU REDUCEREA COSTURILOR