Începand de marţi, 28 iulie 2015 se redeschide piscina din cadrul Compexului “Stejarul” din Pădurea Bălănoaia, după ce vreme de o săptamana nu a fost disponibilă publicului larg, ca urmare a desfăşurării în această locaţie a “Taberei Internaţionale de Salvare în Apă şi Prim Ajutor” organizată de Crucea Roșie cu sprijinul Primăriei Giurgiu.
Giurgiuvenii amatori de plajă şi petrecere a timpului liber în mijocul naturii sunt aşteptaţi în această locaţie în zilele de marţi, miercuri şi joi, între orele 9.00 –18.00, iar în zilele de week-end între orele 9.00-21.00.
Preţul biletelor de acces în incintă au fost modificate şi au devenit mai accesibile pentru giurgiuvenii care aleg să îşi petreacă timpul liber în această locaţie . Astfel, biletul de intrare pentru un adult va fi de 10 lei (şezlong inclus în preţ), iar copiii în vârstă de până la 14 ani au accesul gratuit dar plătesc 7 lei pentru şezlong.
Ştrandul din Pădurea Bălănoaia dispune de 80 de şezlonguri şi 11 umbrele de soare, iar pentru a asigura în permanență condiții sanitare optime, angajații GSL iau zilnic probe pentru verificarea calității apei și tot zilnic igienizează locul. Săptămânal, se efectuează curățenia generală a întregii locații.
Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către