PRIMĂRIA GIURGIU AMENAJEZĂ O PIAŢĂ VOLANTĂ ÎN CARTIERUL TINERETULUI

La cererea locuitorilor din cartierul Tineretului, dar şi pentru evitarea comerţului în condiţii improprii, pe trotuare şi la scările de bloc, municipalitatea din Giurgiu a decis să amenajeze o piaţă tărănească de fructe şi legume, o piaţă volantă, care va fi deschisă la sfărşit de săptămână. De această lucrare se ocupă Admisnitraţia Domeniului Public şi Privat, iar de săptămâna trecută de când a început amenajarea, vizavi de marketul care a luat locul vechii Pieţe din Tineretului, muncitorii au lucrat la reţeaua de apă si canalizare, iar miercuri a început pavarea.
Piaţa volantă va funcţiona de vineri până duminică şi va fi destinată exclusiv producătorilor care îşi vor demonstra această calitate prin actele necesare.
Cei interesaţi pot depune cereri pentru desfăşurarea activităţilor comerciale în această piaţă, urmând să le fie puse la dispoziţie tarabe din fibră de sticlă şi mese de plastic, şi totodată vor dispune de apă potabilă şi de spaţii conforme.
Municipalitatea a început demersurile pentru obţinerea avizelor şi speră să deschidă piaţa în circa o săptămână.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul PRIMĂRIA GIURGIU ÎNCEPE ACŢIUNEA DE DEZINSECŢIE AERIANĂ