Luni seara, pe terenul de fotbal amenajat în Parcul Elevilor, au fost disputate ultimele două meciuri din cadrul Memorialului Gloriilor Fotbalistice Giurgiuvene, ediţia a – III-a 2015.
În clasamentul finaliştilor au intrat 4 echipe, Forest Bicu, ITPF, Aquila 2003 şi Penitenciarul Giurgiu. Forest Bicu şi ITPF Giurgiu au disputat meciul din finala mică, acesta terminându-se cu scorul de 3-2 pentru Forest Bicu, în timp ce finala mare a fost jucată de Aquila 2003 şi Penitenciarul Giurgiu, scorul la finalul acestei partide fiind de 6-2 pentru Aquila 2003. Astfel, la finalul competiţiilor clasamentul arăta după cum urmează:
– Locul I – Aquila 2003;
– Locul II – Penitenciarul Giurgiu;
– Locul III – Forest Bicu;
– Locul IV – ITPF Giurgiu.
La eveniment a fost prezent şi executivul Primăriei reprezentat de primarul Nicolae Barbu, viceprimarul Alexandru Vladu şi consilierii municipali care s-au implicat în organizarea competiţiilor.
Câştigătorii au fost recompensaţi cu diplome, cupe şi tricouri. Adonis Puiu, cel care a preluat Memorialul Gloriilor Fotbalistice Giurgiuvene, în urma decesului fulgerător al lui Ionel Dândăreanu, spune că ediţia a IV-a care se va desfăşura în 2016 va suferi câteva modificări. Acesta a subliniat faptul că la cererea participanţilor de a mări numărul membrilor din echipe, competiţiile sportive se vor desfăşura pe un teren mai mare.
Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către