CONCURS DE ÎNOT – “COPIII SĂ ÎNOATE ÎN APE CURATE NU ÎN APE CU DEŞEURI”

Concursul de înot – “Copiii să înoate în ape curate nu în ape cu deşeuri” de la Şcoala Gimnazială “Acad. Marin Voiculescu” din Giurgiu, organizat astăzi, 26 iunie, face parte din seria manifestărilor dedicate Zilei Dunării şi s-a desfăşurat sub egida “Let’s do it, Danube!”.
La eveniment au participat viceprimarul Alexandru Vladu, inspectorul şcolar general, prof. Gigi Oprişan, cadre didactice şi părinţi.
Aflat la cea de-a doua ediţie, concursul de înot a reunit 50 de copii din municipiul Giurgiu care s-au înscris în competiţia de înot, îndrumaţi de prof. coordonator Carmen Sima. În urma probelor de concurs, categoriile de vârstă câştigătoare au fost:
Baieţi: 8-9ani: Păsărică Mario – locul I, Petrică Antonio – locul II, Vesa Darius – locul III
Fete:10-11ani: Dinu Ana – locul I, Tică Ana – locul II, Terente Carla – locul III
Baieti: 10-11ani: Tufă Antonio – locul I, Matei Bogdan – locul II, Stavarache Ştefan – locul III
Fete: 5-7ani: Croitoru Ana – locul I, Mihăescu Alexandra – locul II, Dumitrescu Maria – locul III
Baieti : 5-7ani: Panciu David – locul I, Olăroiu Sebastian – locul II, Fifiiţă Andrei – locul III
Fete: 8-9 ani: Nan Cătălina – locul I, Dinu Andrada – locul II, Gherghina Diana – locul III
Oranizatorii acestei manifestări sportive cu caracter educativ au fost “Let’s do it, Danube!”, Primăria Municipiului Giurgiu, Inspectoratul Şcolar Giurgiu, Apele Române şi Kaufland. Câstigătorii primelor trei locuri au fost răsplătiţi de către organizatori cu diplome, medalii şi cadouri.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul ZIUA DRAPELULUI NAŢIONAL, SĂRBĂTORITĂ DE OFICIALITĂŢILE GIURGIUVENE