PRIMARUL NICOLAE BARBU ÎN VIZITĂ LA PREȘCOLARII DIN MUNICIPIU, CU OCAZIA ZILEI DE 1 IUNIE

Pentru că se apropie Ziua Internațională a Copilului, primarul municipiului, Nicolae Barbu, a fost prezent în această dimineață în mijlocul preșcolarilor giurgiuveni, vizitând Grădinița cu program normal și cu program prelungit “Dumbrava Minunată”.
Edilul șef a mers prin unitatea de învățământ preșcolar și s-a declarat mulțumit de modul în care este întreținută și administrată clădirea în care au fost investite sume importante de bani în ultimii ani.
Primarul a fost primit de copii și de cadrele didactice cu multă bucurie, acesta făcându-le urări de Ziua Internațională a Copilului și invitându-i să ia parte la manifestările organizate de municipalitate. Nu în utlimul rând, edilul șef le-a oferit cadouri și a făcut poze cu cei mici.
Ca în fiecare an, și în 2015, Primăria municipiului Giurgiu oferă cadouri tuturor preșcolarilor din oraș, respectiv 1326 de pachete cu rechizite care vor ajunge la toți copiii de grădiniță.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul CONSILIERII LOCALI AU APOBAT LIMITA DE VITEZA IN ORAS LA 50 KM PE ORA