EROII NEAMULUI, COMEMORAŢI LA GIURGIU

Ca în fiecare an, în data de 21 mai municipalitatea din Giurgiu organizează ceremonii militare în memoria celor căzuţi de-a lungul veacurilor pe câmpurile de luptă, pentru apărarea ţării şi întregirea neamului.
Manifestările religioase şi militare dedicate acestei zile s-au desfăşurat la Mausoleul Eroilor din curtea Bisericii Eroilor şi au debutat cu o slujbă de pomenire a eroilor neamului, continuând cu depuneri de coroane.

Executivul Primăriei a fost reprezentat de primarul Nicolae Barbu, cei doi viceprimari, Alexandru Vladu și Liviu Popazu, administratorul public Niculae Ghiţă şi secretarul Petre Roşu.

Cu această ocazie, Consiliul Local al Seniorilor a pregătit felii de cozonac şi ouă roşii pe care le-a împărţit celor prezenţi la ceremonie.

Ceremoniile s-au încheiat cu defilarea Gărzii de Onoare.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul “CINE STIE CASTIGA” LA PRIMAVARA CULTURALA GIURGIUVEANA