PRIMARUL NICOLAE BARBU A SEMNAT UN CONTRACT DE FINANTARE EUROPEANA PENTRU REABILITAREA TERMICA A CINCI BLOCURI DIN POLICLINICĂ

Marţi, 7 aprilie, în sala de şedinţă a Consiliului Local, primarul municipiului, Nicolae Barbu, şi directorul Agenţiei de Dezvoltare Regională Sud- Muntenia, Liviu Muşat, au semnat contractul de finanţare din cadrul programului Regio pentru reabilitarea a cinci blocuri de locuinţe din cartierul Policlinica, contract de circa 28 de miliarde de lei vechi.

La eveniment au participat şi viceprimarul Alexandru Vladu, administratorul public al municipiului, Niculae Ghiţă, dar şi directorii din cadrul Primăriei Giurgiu şi echipa de proiect.
Proiectul va avea o durată de implementare de opt luni şi va determina creşterea eficienţei energetice a cinci blocuri de locuinţe (A5, U2, F40, U30 şi 32) şi va conduce la reducerea consumului de energie pentru încălzire cu cel puţin 40%.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul IN ATENTIA CRESCATORILOR DE PASARI DIN MUNICIPIUL GIURGIU