GARDULETELE DE PE BULEVARDUL BUCURESTI VOR AJUNGE LA ASOCIATIILE DE PROPRIETARI

Gărduleţele care separau trotuarele de spaţiul verde demontate de angajaţii societăţii Giurgiu Servicii Locale de pe Bulevardul Bucureşti au fost aduse şi depozitate în magazia ADPP Giurgiu.
Municipalitatea a decis ca aceste gărduleţe să fie date cu titlu gratuit asociaţiilor de proprietari din municipiu pentru împrejmuirea spaţiului verde din jurul blocurilor.
Pentru a intra în posesia lor, administratorii asociaţiilor de proprietari trebuie să depună o cerere la Primăria Giurgiu, după care reprezentanţii GSL se vor deplasa la faţa locului unde vor efectua măsurători în vederea stabilirii numărului de gărduleţe necesare împrejmuirii.
De asemenea, lucrările de montaj şi transportul acestor gărduleţe vor fi asigurate de societatea Giurgiu Servicii Locale.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul Multiplul campion Nicu Ginga, Cetatean de Onoare al municipiului Giurgiu