VREMEA FAVORIZEAZA CONTINUAREA LUCRARILOR DE ASFALTARE SI PLOMBARE

Administrația Domeniului Public și Privat Giurgiu continuă săptămâna aceasta lucrările de plombare a străzilor ce au suferit deteriorări semnificative în sezonul rece, în zilele în care nu sunt prognozate precipitaţii.
Potrivit conducerii ADPP, astăzi, 30 martie, vor fi plombate străzile ce nu au putut fi terminate vineri, din cauza ploilor. De asemenea, se va trece şi la plombarea celorlalte străzi prevăzute în planul de reparaţii, respectiv Sirenei, Pictor Grigorescu, Petre Ghelmez şi Mihai Viteazu.
Lucrările de reparaţii ce constau în frezarea gropilor și acoperirea acestora cu mixtură asfaltică au fost începute pe 25 martie. Termenul de finalizare depinde în mare parte de condiţiile meteo, întrucât pentru producţia staţiilor de asfalt şi pentru folosirea eficientă și corectă a mixturii asfaltice, temperaturile trebuie să depaşească maxima de 10 grade timp de mai multe zile consecutiv.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul EVENIMENT CU DUBLA SEMNIFICATIE CULTURALA LA BIBLIOTECA JUDEŢEANA