Ședinta ordinara a Consiliului Local al Municipiului Giurgiu aferenta lunii martie

edința ordinară de joi, 26 martie 2015, va aduce în atenția consilierilor locali 26 de proiecte de hotărâri și patru rapoarte și informări.
Reglementarea circulației rutiere în zona Piața Centrală, aprobarea Raportului de analiză a capacității de apărare împotriva incendiilor în municipiul Giurgiu pe anul 2014 și stabilirea măsurilor de optimizare a acesteia, acordarea unor sprijine financiare Asociațiilor de proprietari în vederea igienizării subsolurilor, repartizarea unor locuințe sociale din fondul locativ de stat, aflate în patrimoniul municipiului Giurgiu și în administrarea Consiliului Local sunt câteva din proiectele de hotărâri aflate pe ordine de zi. Alte proiecte propuse pentru ședința din această săptămână vizează încheierea a două acorduri de parteneriat, cu Universitatea de Arhitectură și Urbanism “Ion Mincu” București, respectiv cu Federația Română de Box, dar și aprobarea a două regulamente: Regulamentul de stabilire și încadrare în categoria imobilelor degradate, neîngrijite și neîntreținute și Regulamentul privind înregistrarea, evidența și radierea vehiculelor de pe raza municipiului, pentru care nu există obligativitatea înmatriculării.
Nu vor lipsi nici proiectele privind acordarea de sprijine financiare pentru tratarea unor boli, respectiv editarea unor volume.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul GSL CONTINUA CURATENIA DE PRIMAVARA