A fost desemnat castigatorul licitatiei privind concesionarea serviciului de transport public local

Primăria Municipiului Giurgiu a desemnat câștigătorul licitației privind concesionarea serviciului de transport public local în municipiul Giurgiu, pentru următorii șase ani. Acesta este S.C. Liber Trans Com S.R.L.
În urma evaluării ofertelor celor trei firme participante au fost transmise comunicările cu rezultatul licitației, atât câștigătorului cât și celorlalți doi ofertanți.
Ulterior, Primăria va emite o hotărâre de Consiliu Local pentru atribuirea contractului de concesionare a serviciului de transport public local, apoi va avea loc semnarea contractului, urmând ca în maximum 30 de zile să fie începută activitatea de transport cu câștigătorul licitației.
În ciuda faptului că a fost schimbat operatorul de transport public, tarifele rămân aceleași, iar următoarele categorii de persoane, respectiv pensionarii, persoanele ce au fost persecutate politic, donatorii de sânge și persoanele cu dizabilități beneficiază în continuare de gratuitate.
De asemenea, va fi suplimentat numărul traseelor de circulație,de la patru la șapte, astfel:
Traseu 1: dus/întors Comat – CET
Traseu 2 : dus/întors Oinac (4 Pietre) – Ştrand (Port)
Traseu 3 : dus/întors Oinac (4 Pietre)
Traseu 4 : dus/întors D.A.S.
Traseu 5 : dus/întors şos. Alexandriei
Traseu 6 : dus/întors şos. Ghizdarului
Traseu 7: dus/întors Penitenciar

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către