Mai sunt doua zile pana la cea de-a treia campanie de sterilizari gratuite pentru cainii cu stapan

Proprietarii de câini care doresc să-şi sterilizeze gratuit patrupedul în cadrul campaniei iniţiate de organizaţia germană DsN mai au la dispoziţie două zile pentru a se înscrie pe listele aflate la Poliţia Locală.
Până în prezent au fost înscrişi pentru sterilizare 46 de câini, iar fondurile alocate acestei campanii permit înscrierea a încă 14 câini. Numărul de telefon la care proprietarii de câini pot suna pentru programări este 0246/274668 (Dispeceratul Poliţiei Locale).
Sterilizările vor avea loc în zilele de 31 ianuarie şi 1 februarie, la Clinica Veterinară FuniVet. Sâmbătă, 31 ianuarie, programul de sterilizări va fi între orele 12.00 – 20.00, iar duminică, 1 februarie, între orele 10.00 – 20.00.
În cadrul celorlalte două campanii, organizate în septembrie şi octombrie 2014, au fost sterilizaţi 117 câini şi 53 de pisici. Obiectivul principal al acestor acţiuni este de a stopa înmulţirea necontrolată a câinilor din municipiu. Totodată, prin aceste campanii de sterilizări gratuite, municipalitatea şi DsN vin în sprijinul celor care nu-şi pot permite cheltuielile de sterilizare la un cabinet veterinar.

Ultima modificare: 21.09.2022 – 14:06 de către

Anteriorul Toaletare copaci cu alpinişti utlitari