În zilele de 29, 30 și 31 decembrie, Primăria Muncipiului Giurgiu prin Direcția de Asistență Socială va plăti o altă diferență din sumele restante ce li se cuvin asistenților personali, dar și celor ce primesc indemnizații de îngrijire a persoanelor cu handicap.
Trei miliarde de lei este suma pe care DAS Giurgiu o are la dispoziție în conturi pentru a face plăți către acești beneficiari, fiecare dintre ei primind suma de 408 lei.
Banii se vor da începând cu 29 decembrie până pe 31 decembrie , prin carieria DAS pe ștat de plată pentru cei peste 700 de beneficiari, inclusiv pentru cei care își încasau acest drept bănesc pe card.
Ultima modificare: 29.12.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu