Investitiile in infrastructura continua la Giurgiu

Primăria Municipiului Giurgiu are în vedere până la sfârşitul anului 2014 finalizarea mai multor proiecte de modernizare a străzilor care au nevoie de investiţii. Astfel, pe lângă lucrările de asfaltare la coridorul 9 Pan European, în oraş se derulează proiectul de modernizare a străzilor adiacente străzii Vlad Ţepeş şi străzile adiacente bulevardului 1907. Acestea sunt Griviţei, Horea, Cloşca, Crişan, Comana, Cluj, Dinicu Golescu, Progresului, Dezrobirii, Albinelor, Avram Iancu, Aurel Vlaicu, I.L. Caragiale şi B. ST. Delavrancea. Străzile sunt prevăzute cu trotuare din pavele şi borduri noi, iar partea carosabilă care, în prezent, este din piatră de râu şi pământ, va fi modernizată prin turnarea unui covor asfaltic.
Consiliul Local municipal a aprobat astăzi, 2 octombrie, în şedinţă ordinară, documentaţia tehnico-economică privind realizarea acestui obiectiv.
Valoarea totală a investiţiei se ridică la 5.926.816,57 lei, sumă ce va fi suportată din bugetul local al Primăriei. Durata de realizare a lucrărilor este de 12 luni.

Ultima modificare: 02.10.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul 120 de patrupede vor fi sterilizate weekendul acesta