Spectacol “In memoriam Marin Ghiocel” la Favorit TV

Mâine, 24 septembrie, începând cu ora 20.00, postul de televiziune Favorit TV va difuza înregistrarea spectacolului „In memoriam Marin Ghiocel”, cu participarea mai multor solişti de primă scenă ai muzicii populare româneşti, între care Ion Ghiţulescu, Maria Loga, Victoriţa Lăcătuşu şi Dumitru Zamfira. Spectacolul va reuni de asemenea toţi laureaţii Festivalului Concurs Naţional de Muzică Populară „In memoriam Marin Ghiocel” ediţia a II-a, desfăşurat la Giurgiu în perioada 3-4 iulie 2014, precum şi dansatorii ansamblului giurgiuvean „Doina Dunării” al Centrului Cultural Ion Vinea. Invitatul special al emisiunii va fi primarul Nicolae Barbu, susţinător al iniţiativelor culturale şi de promovare a folclorului românesc. Emisiunea va fi redifuzată joi, 25 septembrie, ora 7.00, şi vineri, 26 septembrie, ora 1.00.

Ultima modificare: 23.09.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Actiunea de sterilizare a cainilor cu stapan continua