Deschiderea anului scolar la Seminarul Teologic „Teoctist Patriarhul” Giurgiu

În data de 15 septembrie, în paraclisul Seminarului Teologic „Teoctist Patriarhul” din Giurgiu, a avut loc festivitatea de deschidere a anului şcolar 2014-2015. Evenimentul a debutat cu săvârșirea unei slujbe religioase, în prezența Preasfințitului Părinte Ambrozie, Episcopul Giurgiului, a corpului profesoral și a elevilor.

La acest moment important din viața asezământului teologic a luat parte și Domnul Nicolae Barbu, primarul municipiului Giurgiu. Tot în această zi a fost sfințită cantina Seminarului Teologic, aflată într-un amplu proces de modernizare.

Lucrările pentru renovarea cantinei fiind realizate cu spijinul Primăriei Municipiului Giurgiu și au cuprins lucrări de zidărie, gletuit, zugrăvit, demolat, și montat faianță, uși PVC, tavan rigips, instalație termică, sanitară și electrică.

Ultima modificare: 16.09.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Licitatie pentru refinantarea celor trei credite existente ale Primariei