3 – 5 octombrie 2014 – Primaria organizeaza Zilele Recoltei la Giurgiu

Primăria Municipiului Giurgiu organizează în perioada 3-5 octombrie, în municipiul Giurgiu, Zilele Recoltei, eveniment prin care se doreşte promovarea producătorilor autohtoni din localităţile recunoscute pentru produsele de calitate pe care le deţin.
Evenimentul va fi un târg tradiţional (expoziţie cu vânzare) şi va avea loc pe terenul de vizavi de Spitalul Judeţean Giurgiu.
Producătorii giurgiuveni vor veni în faţa cumpărătorilor cu o oferta variată de produse specifice acestui sezon: legume, fructe, flori, produse apicole şi lactate, produse din carne şi multe alte surprize de sezon pregătite cu sprijinul Direcţiei Silvice Giurgiu.
Fiecare stand va primi din partea organizatorilor o pancartă cu numele localităţii respective, participarea fiind gratuită.
Pe tot parcursul celor trei zile de târg tradiţional, Centrul Cultural “Ion Vinea” va asigura buna dispoziţie a celor ce vor trece pragul spaţiului amenajat prin muzica populară interpretată de artişti şi instrumentişti giurgiuveni.
Deschiderea oficială a Zilelor Recoltei va avea loc vineri, 3 octombrie, începând cu ora 10.00, eveniment la care sunt invitaţi să participe cât mai mulţi giurgiuveni alături de care vor fi prezenţi şi reprezentanţi ai autorităţilor locale.

Ultima modificare: 30.09.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Colecta de carte pentru doua parohii giurgiuvene