Apa distribuita gratuit pentru populatie pe fondul caniculei

Primăria Municipiului Giurgiu prin Biroul pentru Situaţii de Urgenţă începe de miercuri, 13 august, distribuirea gratuită de apă potabilă către populaţie în mai multe puncte din oraş, pe fondul căldurii excesive. Apa va fi pusă la dispoziţia cetăţenilor în special în farmaciile şi supermarketurile de pe raza municipiului, precum farmaciile Hofigal din Strada Tineretului, 2N Pharma din Strada 1 Decembrie 1918, Dona în Piaţa Centrală, Saniomaliona în Piaţa Gării, Terafarm pe Bd-ul Nicolae Bălcescu şi cea situată pe strada N. D. Barcian în blocul MUV 1, cea din fostul Supermarket Interex şi cea de pe Bd-ul CFR, zona Autogară, supermarketurile Penny şi Billa, dar şi alte puncte strategice precum Direcţia de Sănătate Publică Giurgiu, Casa Judeţeană de Asigurări de Sănătate, Policlinică şi Vamă.

Ultima modificare: 12.08.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Intrerupere furnizare de apa potabila