Municipalitatea extinde reteaua de apa si canalizare din surse proprii

rimăria Municipiului Giurgiu are în vedere extinderea din surse proprii a reţelei de alimentare cu apă şi canalizare menajeră a oraşului. Lucrările ce urmează a fi executate prin societatea S.C. Apa Service S.A. vor fi demarate în curând. Bugetul prevăzut pentru realizarea acestor lucrări se ridică la circa 295.000 de lei cu TVA.

Astfel, extinderea reţelei de canalizare menajeră se va realiza pe următoarele străzi: Ulicioara Alexandriei, Uliţa Lainici, Intrarea Bucegi, Strada Onceşti, Strada Frasinului nr. 32A, 32B, 32C, Fundătura Luminişului, Intrarea Lacului, Strada Păltiniş şi Ulicioara Câlniştei.
În ceea ce priveşte alimentarea cu apă, aceasta include Uliţa Lainici, Fundătura Viespilor, Strada Doiceşti, Prelungirea Miron Costin, Strada Onceşti şi Intrarea Lacului.

De asemenea, municipalitatea doreşte să realizeze astfel de lucrări în toate zonele în care nu există aceste utilităţi.

Ultima modificare: 29.07.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Locatarii blocului D din Istru sunt verificati de autoritati in vederea continuarii evacuarilor