Şcoala nr.10 din municipiu a primit o vizită importantă miercuri, 2 aprilie

Laura Tuck, vicepreşedintele Bancii Mondiale pentru Europa şi Asia Centrala, însoţită de ministrul Educaţiei, Remus Pricopie, a vizitat ieri, 2 aprilie, municipiul Giurgiu, respectiv Şcoala Generală nr.10, acolo unde a fost implementat proiectul european “Şcoală după Şcoală”. Oficialii urmăresc să cunoască exemple de bună practică în domeniul incluziunii sociale, în rândul copiilor romi, municipiul Giurgiu, prin Primărie şi Şcoala 10, oferind un astfel de exemplu. Nu au lipsit de la această vizită primarul Nicolae Barbu şi viceprimarul Alexandru Vladu, edilul şef fiind felicitat pentru implicare, mai ales ca proiectul “Şcoală după şcoală” se află în perioada de sustenabilitate, fiind finanţat de municipalitate. În prezenţa oficialilor, primarul Barbu a declarat că nu îi este indiferent cum sunt crescuţi şi educaţi copii giurgiuveni şi că în acest sens susţine unităţile de învăţământ în dezvoltarea diverselor proiecte.

Ultima modificare: 03.04.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Şedinţa AMR la Giurgiu- „Pentru o administraţie publică modernă, responsabilă şi durabilă”