Centru regional pentru sport la Giurgiu, la ideea lui Alexandru Dedu

Primarul municipiului, Nicolae Barbu, a primit astăzi vizita preşedintelui Federaţiei Române de Handbal, Alexandru Dedu. Împreună cu acesta, edilul şef a discutat despre posibilitatea de a înfiinţa la Giurgiu un Centru regional pentru sport, având în vedere baza sportivă existentă în oraşul nostru, dar şi căminul Clubului Sportiv Şcolar. Subiectul vizitei la Giurgiu a lui Alexandru Dedu a fost adus în atenţia jurnaliştilor în cadrul conferinţei de presă de astăzi, 9 aprilie. Un astfel de centru ar avea scopul de a-i atrage pe tineri în lumea sportivă, oferindu-le o şansă de a se afirma, dar şi de a-şi asigura viitorul, a comentat edilul şef, făcând referire şi la opinia preşedintelui FRH. Astfel, Primăria Giurgiu şi Federaţia Română de Handbal doresc implementarea unui astfel de Centru regional pentru sport care să deservească zona de sud a ţării. De asemenea, primarul Nicolae Barbu a mai spus că a vorbit cu Alexandru Dedu şi despre posibilitatea de a organiza la Giurgiu un meci internaţional de handbal de juniori.

Ultima modificare: 09.04.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Teste funcţionale la sistemul de înştiinţare – alarmare a populaţiei