Străzile şi soselele intră în reparaţii, după ce Primăria a inventariat gropile din carosabil

După ce angajaţii municipalităţii au făcut o inventariere a gropilor şi a deterorărilor din carosabil și din trotuare, constatând şi unde sunt probleme după efectuarea lucrărilor de racordare la apă-canal sau la reţeaua de gaze, Primăria Giurgiu a solicitat remedierea de urgenţă a neregulilor constatate. Astfel, în perioada imediat următoare, societăţile Apa Service, Wirom Gas şi ADPP Giurgiu vor trece la plombarea gropilor de pe domeniul public, fiind vorba despre 213 neregulilor constatate în diverse zone ale domeniului public.

Ultima modificare: 24.03.2014 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Expoziţie la Galeriile de Artă cu lucrările realizate în cadrul Şcolii de Vară “Tabăra Stejarul”