Manifestări dedicate ZILEI LIBERTĂŢII – 22 decembrie 1989 – 2013

În data de 22 decembrie se sărbatoreşte Ziua Libertăţii prin care se comemorează evenimetele ce au avut loc în decembrie 1989. În urma acestora Romania a optat pentru democraţie prin îndepărtarea comunismului de la putere.
Şi în acest an primarul Nicolae Barbu a participat alături de viceprimarii Alexandru Vladu şi Liviu Popazu, administratorul public Emil Vucă, secretarul Petre Roşu şi alţi angajaţi ai primăriei la depunerea unei coroane de flori la „Monumentul Eroilor Martiri” situat în imediata apropiere a teatrului Tudor Vianu.
Autorităţile s-au deplasat, apoi la „Monumentul Eroii Revoluţiei” amplasat pe şosea Bucureşti în zona Bisericii Eroilor, unde au depus coroane şi au participat la un ceremonial religios.
Activitatea dedicată zilei de 22 decembrie a luat sfârşit cu defilarea Gărzii de Onoare, în prezenţa autorităţilor şi a unui numeros public.

Ultima modificare: 23.12.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Bilantul anului 2013 si ganduri pentru 2014, în ultima conferinta de presă din acest an a edilului șef