Spectacol de muzică populară şi romanţe la Ateneul „Nicolae Bălănescu”, pentru aniversarea împlinirii a 60 ani de la înfiinţarea C.A.R. Pensionari Giurgiu

Ateneul „Nicolae Bălănescu“ a găzduit astăzi, 9 august 2013, începând cu ora 9,00, un spectacol de muzică populară şi romanţe ocazionat de aniversarea împlinirii a 60 ani de la înfiinţarea Casei de Ajutor Reciproc a Pensionarilor Giurgiu. Spectacolul a fost susţinut de Ansamblul „Doina Dunării” al Centrului Cultural „Ion Vinea” şi i-a avut ca solişti vocali pe Mariana Simion şi Nelu Chiripuci. Coregrafia a fost semnată de Petre Moga, iar conducerea orchestrală a fost asigurată de Stoica Ştefan.
La eveniment a fost prezent şi primarul Nicolae Barbu, care în deschiderea spectacolului a adresat reprezentanţilor instituţiei aniversate câteva cuvinte de felicitare pentru activitatea intensă desfăşurată până în prezent, urându-le totodată mult succes în activitatea viitoare.

Ultima modificare: 09.08.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Municipalitatea pune la dispoziţia giurgiuvenilor autobuze pentru a ajunge la bâlciul de Sf. Maria