Şedinţa ordinară a Consiliului Local al Municipiului Giurgiu aferentă lunii august

Mâine, 29 august 2013, începând cu ora 10,00, consilierii locali ai municipiului se vor întruni în şedinţa ordinară aferentă lunii august pentru dezbaterea şi aprobarea a 53 de proiecte de hotărâri aflate pe ordinea de zi. Acestea vizează, printre altele, aprobarea Planului de acţiuni sau de lucrări de interes local ce urmează a fi prestate de persoanele apte de muncă beneficiare de ajutor social, modificarea şi completarea tarifelor pentru prestarea serviciului de întreţinere parcuri şi spaţii verzi, cimitire şi baze sportive, practicate de S.C. Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi, modificarea Regulamentului de instituire a unor restricţii de circulaţie în anumite zone ale municipiului, modificarea Regulamentului de organizare şi funcţionare a Cimitirelor, participarea municipiului Giurgiu, în calitate de partener, la organizarea unui târg naţional de agricultură şi industrie alimentară „Zilele Agriculturii Giurgiuvene” sau aprobarea înţelegerii de cooperare şi a înfrăţirii dintre municipiul Giurgiu şi oraşul Tarragona din Spania.
Şedinţa va include şi prezentarea unor rapoarte şi informări privind activitatea Direcţiei Poliţiei Locale pe trimestrul II, participarea Societăţii Naţionale de Cruce Roşie din România – Filiala Giurgiu la etapa naţională a concursului pentru sănătate şi prim ajutor „Sanitarii Pricepuţi”, propuneri de proiecte ale municipiului pentru Planul de Dezvoltare Regională 2014-2020, studii de fezabilitate existente în luna iulie 2013 etc.

Ultima modificare: 28.08.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Teren de minifotbal inaugurat de municipalitate în zona blocurilor ANL din Obor