Două proiecte de asociere aprobate astăzi de consilierii locali

Consilierii locali ai municipiului Giurgiu au participat astăzi, 13 august, la o şedinţă extraordinară care a avut pe ordinea de zi două proiecte de hotărâre. Cvorumul, întrunit prin prezenţa a 11 consilieri, a votat în unanimitate ambele proiecte, după ce primarul municipiului, Nicolae Barbu, a adus celor prezenţi o serie de lămuriri.
Primul proiect a făcut referire la asocierea dintre municipiul Giurgiu, Asociaţia Democrată a Romilor 2012 şi Direcţia de Sănătate Publică Giurgiu, în vederea depunerii unui proiect de tip grant, în cadrul Programului Operaţional Sectorial – Dezvoltarea Resurselor Umane, domeniul major de interventie 2.2 “Prevenirea şi corectarea părăsirii timpurii a şcolii”.
Cel de-al doilea proiect votat a privit asocierea între municipiul Giurgiu şi Societatea Comercială Gestformazione SRL, în vederea depunerii unui proiect de tip grant, în cadrul Programului Operaţional Sectorial – Dezvoltarea Resurselor Umane, axa prioritară 6 “Promovarea incluziunii sociale”, domeniul major de intervenţie 6.2 “Îmbunătaţirea accesului şi a participării grupurilor vulnerabile pe piaţa muncii”.

Ultima modificare: 13.08.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Şcoala de vară „Stejarul” s-a încheiat odată cu susţinerea proiectelor de către studenţii de la arhitectură