Alte cupluri de proaspat casatoriti au participat ieri la actiunea de plantari de mesteceni

A devenit deja o tradiție ca periodic, Primăria Municipiului Giurgiu să organizeze acțiuni de plantare de mesteceni, în spaţiul special amenajat, în apropiere de Gara Giurgiu, la care să invite cuplurile de tineri căsătoriţi. O astfel de activitatea s-a desfășurat ieri după-amiază, 21 august, în prezența mai multor angajați din administrația locală și cu participarea edilului șef, Nicolae Barbu.
Primarul i-a felicitat pe proaspăt căsătoriții care au dat curs invitației municipalității de a planta cu arbore care să poarte numele familiei acestora, dar a dat și o mână de ajutor unei doamne, al cărei soț nu a putut fi prezent.
“Parcul tinerilor căsătoriți” numără în prezent circa 80 de mesteceni, mulți dintre aceștia plantați de cuplurile de proaspăt căsătoriți din oraş, cu ajutorul angajaților de la Societatea Întreținerea Peisagistică a Spațiilor Verzi, cea care pune la dispoziție, de fiecare dată, materialul dendrologic.
Acțiunea de ieri s-a încheiat cu o poză de grup, printre copacii proaspăt plantați.

Ultima modificare: 22.08.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul “Centrul social de zi pentru copii” se află în plină construcţie