Şedinţa extraordinară a Consiliului Local al Municipiului Giurgiu

Astăzi, 02 iulie 2013, a avut loc şedinţa extraordinara a Consiliului Local al Municipiului Giurgiu. Pe ordinea de zi au fost următoarele puncte:

1- Proiect de hotărâre privind aprobarea asocierii între Municipiul Giurgiu, Societatea Comercială Structural Management Solution S.R.L. şi Centrul pentru Asistenţă Socială Piteşti – judeţul Argeş, în vederea depunerii unui proiect de tip grant în cadrul Programului Operaţional Sectorial – Dezvoltarea Resurselor Umane, domeniul major de investiţie 5.1 „Dezvoltarea şi implementarea măsurilor active de ocupare, cerere de propuneri de proiecte nr. 129 – „ Fii activ pe piaţa muncii în Regiunea Sud Muntenia
2- Proiect de hotărâre privind aprobarea asocierii între Municipiul Giurgiu, Societatea Comercială Structural Management Solution S.R.L. şi Centrul pentru Asistenţă Socială Piteşti – judeţul Argeş, în vederea depunerii unui proiect de tip grant în cadrul Programului Operaţional Sectorial – Dezvoltarea Resurselor Umane, domeniul major de investiţie 6.3 „Promovarea egalităţii de şanse pe piaţa muncii”, cerere de propuneri de proiecte nr. 147 – „ Şanse egale şi respect în Regiunea Sud Muntenia ”

Ambele proiecte au fost aprobate în unanimitate de cei 18 consilieri locali prezenţi.

Ultima modificare: 02.07.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Conducerea Consiliului Local al seniorilor s-a întâlnit astăzi cu presa locală