Poliţia Locală – intervenţii la sfârşit de săptămână

Efective ale Poliţiei Locală Giurgiu au desfăşurat activităţi specifice, în perioada 19 – 21 iulie, pentru asigurarea ordinii şi liniştii publice, pazei şi protecţiei obiectivelor de interes local, public şi privat, de pe raza administrativă a municipiului Giurgiu.
La acest sfârşit de săptămână , în Parcul Mihai Viteazu au fost depistate 2 persoane care consumau seminţe şi aruncau coji pe domeniul public, motiv pentru care au fost sancţionate fiecare cu amendă în valoare de 200 lei .
Pentru consumul de băuturi alcoolice pe domeniul public, fapt înterzis de lege, au fost sancţionate cu amendă un numar de 6 persoane. Cuantumul total al amenzilor fiind de 800 lei.
Un eveniment rutier, fără victime, a vut loc în data de 20.07.2013 când un conducător auto şi-a avariat automobilul, proprietate personală, când încercând să evite un câine a lovit violent un copac de pe marginea carosabilului.

Ultima modificare: 22.07.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primăria Giurgiu avertizează populaţia să nu facă baie în locurile neamenajate