Spectacol de muzica şi balet organizat de Ambasada Republicii Slovenia la Bucureşti

Vizita la Giurgiu a Excelenţei Sale Ambasadoarea Sloveniei în România, doamna Jadranka Šturm Kocjan, pentru consolidarea relaţiilor economice, sociale şi culturale, nu a rămas fără efect.

Astfel, astăzi, 7 iunie 2013, începând cu ora 19,30, giurgiuvenii sunt invitaţi la Ateneul „Nicolae Bălănescu” pentru a lua parte la un spectacol de muzică şi balet organizat de Ambasada Republicii Slovenia la Bucureşti.

Spectacolul intitulat „Popolka în jaz”/”Cenuşăreasa şi eu”, subtitrat în limba română, va fi pus în scenă de Teatrul Koper din Slovenia. Acest muzical, în regia Katjei Pegan, se adresează deopotrivă copiilor şi adulţilor, fiind o transpunere în versuri, de numai 35 de minute, a celebrului basm, într-o reprezentaţie plină de surprize. Muzica este semnată de Patrik Greblo, iar costumele sunt creaţia Anei Matijevic. Intrarea la spectacol este liberă.

Ultima modificare: 07.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul A început strângerea câinilor fără stăpân de pe străzile din municipiu