Sala de sport a Colegiului Tehnic „Viceamiral Ioan Bălănescu” a fost renovată de administraţia locală

După circa două luni de activitate intensă, timp în care a trecut printr-o serie de lucrări de modernizare, sâmbătă, 1 iunie, de Ziua Internaţională a Copilului, autorităţile locale au inaugurat proaspăt renovata sală de sport a Colegiului Tehnic „Viceamiral Ioan Bălănescu”.

Primarul municipiului Giurgiu, Nicolae Barbu, viceprimarul Alexandru Vladu, dar şi inspectorul şcolar general Petre Petre au tăiat panglica la noua sală care le va oferi liceenilor condiţii moderne în care să îşi desfăşoare activitatea sportivă.

Lucrările de modernizare au presupus refacerea acoperişului şi a hidroizolaţiei, raşchetarea şi vopsirea parchetului, zugrăvirea, tencuirea, înlocuirea instalaţiei electrice, şi nu în ultimul rând modernizarea grupurilor sanitare, proiect finanţat în exclusivitate de municipalitate cu circa două miliarde şi jumătate de lei vechi.

Imediat după inaugurare, sala de sport a Colegiului Tehnic „Viceamiral Ioan Bălănescu” a găzduit un meci de fotbal între liceenii giurgiuveni.

Ultima modificare: 03.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul “Marşul Bucuriei” a deschis seria manifestărilor dedicate Zilei Internaţionale a Copilului