Municipalitatea îi susţine pe giurgiuveni să îşi izoleze termic apartamentele

Giurgiuvenii care doresc să îşi izoleze termic apartamentele, respectând regulile impuse de municipalitate, vor avea parte de toată susţinerea autorităţii locale, a declarat într-o recentă conferinţă de presă edilul şef, Nicolae Barbu. Acesta a atenţionat asociaţiile de proprietari să transmită cererile făcute de locatari şi a specificat faptul că nu este necesară participarea tuturor proprietarilor de pe o scară de bloc la acest program, şi că poate fi făcută cererea individual.

Conform legii, toţi cei care îşi izolează termic locuinţele şi aduc actele doveditoare, sunt scutiţi de la plata impozitelor locale, iar dacă aceştia nu beneficiază de ajutorul asociaţiei de proprietari, se pot adresa municipalităţii pentru a fi urmaţi paşii necesari, după cum s-a exprimat primarul Nicolae Barbu.

Ultima modificare: 09.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Ştrandul din Giurgiu va fi deschis în acest weekend, dacă vremea va permite