Giurgiuvenii au la dispoziţie o zonă amenajată pentru picnic

În urma unei investiţii de circa 40.000 de lei realizată de Primăria Municipiului Giurgiu vara trecută, giurgiuvenii au la dispoziţie, în imediata apropiere a Podului Prieteniei, un loc unde se relaxa, pot ieşi la picnic, sau pot face un grătar în siguranţă.
Zona amenajată cuprinde şase mese, 12 bănci, trei chiuvete şi mai multe grătare. Spaţiul este păzit, îngrădit şi este disponibil gratuit, zilnic, de la ora 9.00 la 22.00.
Autorităţile fac apel către giurgiuvenii care folosesc acest spaţiu să nu arunce gunoiul la întâmplare, ci să îl depoziteze în cele trei tomberoane puse la dispoziţie, dar şi să nu producă daune în locaţia respectivă.

Ultima modificare: 22.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primăria Municipiului Giurgiu ia măsuri de diminuare a efectelor caniculei