Acord de parteneriat între Primăria Giurgiu şi Asociaţia „Viitorul în Zori” pentru implicarea în proiectul „Let’s Do It, Romania!”

Astăzi, 5 iunie 2013, cu ocazia Zilei Mondiale a Mediului, Primăria Municipiului Giurgiu a semnat un acord de parteneriat cu Asociaţia „Viitorul în Zori” pentru implicarea şi în acest an în proiectul de mediu „Let’s Do It, Romania!”.

„Let’s Do It!” este un proiect iniţiat în Estonia încă din anul 2008 şi preluat până acum de peste 90 de ţări din toată lumea. În România, proiectul a avut trei ediţii (2010, 2011 şi 2012), la care au participat peste 650.000 de voluntari, care au strâns peste 1.500.000 de saci cu deşeuri de pe întreg teritoriul ţării.

Primăria Municipiului Giurgiu participă la acest proiect încă din anul 2010, atât cu voluntari, care merg în diferite zone ale municipiului pentru a colecta deşeurile, cât şi cu partea de organizare şi finanţare a activităţilor.

Ultima modificare: 05.06.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Panouri informative privind cele zece proiecte prioritare propuse prin Masterplanul Euroregiunii Ruse-Giurgiu