Excelenţa Sa, Pande Lazarevski, ambasadorul Macedoniei în România a vizitat astăzi municipiul Giurgiu

Excelenţa Sa, Pande Lazarevski, ambasadorul Macedoniei în România a sosit astăzi, 28 mai, în municipiul Giurgiu şi a participat la o întâlnire cu autorităţile locale şi judeţene, organizată la sediul Instituţiei Prefectului Giurgiu.

La această reuniune au participat reprezentanţi ai instituţiei gazdă, ai administraţiei judeţene şi ai administraţiei locale, Primăria Municipiului Giurgiu fiind reprezentată de viceprimarul Alexandru Vladu şi de către administratorul public, Emil Vucă.

Proaspăt instalat în această funcţie, ambasadorul Macedoniei derulează în această perioadă o serie de vizite în toate judeţele ţării şi în acest context s-a aflat astăzi şi în Giurgiu. Excelenţa Sa, Pande Lazarevski a declarat că îşi propune să îmbunătăţească relaţiile economice dintre cele două state, reprezentanţii autorităţilor locale asigurându-l de tot sprijinul şi susţinerea în acest demers.

Ultima modificare: 28.05.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Campanie anticorupţie pe străzile din municipiul Giurgiu