Cişmelele din municipiu, repuse în funcţiune odată cu creşterea temperaturilor

Temperaturile crescute din ultima perioadă au determinat autorităţile locale să ia măsura repunerii în funcţiune a cişmelelor, oprite pe perioada sezonului rece.

Astfel, cele 12 de cişmele, amplasate în locurile mai aglomerate din municipiu, pot fi găsite în Parcul Alei, în zona Teatrului “Tudor Vianu”, în Piaţa Centrală, în zona BRD, în parcurile “Mihai Viteazul”, „Clopotari”, „Elevilor” şi „Sârguinţa”, la Biserica din lemn de la Spitalul Judeţean, în zona Sanitas, pe aleea pietonală Gării, în apropierea CEC-ului şi pe b-dul CFR.

Cetăţenii sunt rugaţi să nu vandalizeze aceste cişmele şi să le păstreze în bune condiţii, pentru a putea fi folosite în sezonul cald, atunci când acestea îşi dovedesc utilitatea.

Ultima modificare: 14.05.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Începând de astăzi Pietonala Gării va putea fi traversată de către şoferi