A început curăţenia în Cimitirul Evreiesc

După ce Primăria Municipiului Giurgiu s-a ocupat de curăţenia cimitirelor Smârda, Haralambie şi Sf.Gheorghe, atât cu forţă de muncă de la Penitenciarul de Maximă Siguranţă Giurgiu, cât şi cu angajaţii de la Societatea Întreţinerea Peisagistică a Spaţiilor Verzi, municipalitatea şi-a îndreptat atenţia şi asupra Cimitirului Evreiesc.

În urma primirii acordului de la comunitatea evreiască, ieri, 20 mai, 30 de persoane private de libertate au început curăţenia şi în acest cimitir, situat în apropierea Spitalului Judeţean de Urgenţă Giurgiu. Conform declaraţiilor directorului IPSV Giurgiu, Eugen Dumitru, acţiunea de curăţenie va continua pe parcursul a câteva zile, cetăţenii fiind rugaţi să nu mai depoziteze gunoi în acest loc şi să respecte munca celor care încercă să dea o nouă faţă acestui cimitir unde nu au mai fost executate lucrări de salubrizare de foarte mulţi ani.

Ultima modificare: 21.05.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul „Ziua Naţională a Poliţiei Locale” va fi sărbătorită marţi şi la Giurgiu